Vassiljev nie zagra z Jagiellonią w LE. Odejście Estończyka przesądzone? | PolskaPiłka24.Net

Vassiljev nie zagra z Jagiellonią w LE. Odejście Estończyka przesądzone?

Jagiellonia ma poważny ból głowy. Nie dość, że Michał Probierz nie został na nowe rozgrywki, to teraz przyszłość czołowego gracza Jagi stoi pod znakiem zapytania. Estończyk nie został zgłoszony do I rundy eliminacji Ligi Europy.

Jagiellonia w pierwszej rundzie zmierzy się z gruzińskim Dinamo Batumi. Okazało się, że Konstantin Vassiliev nie został zgłoszony do tej rundy eliminacji. Powodem jest jeszcze niewyjaśniona sytuacja związana z kontraktem Estończyka. Najlepszy zawodnik Jagi w poprzednim sezonie nie zdecydował się przedłużyć kontraktu i rozmowy w sprawie nowej umowie utknęły w martwym punkcie. Oznacza to, że odejście Vassilieva jest coraz bardziej prawdopodobne.

To może być drugi cios dla klubu z Podlasia w ostatnim czasie. Tuż po zakończeniu sezonu Lotto Ekstraklasy dymisję złożył Michał Probierz, który osiągał ze swoimi zawodnikami naprawdę świetne rezultaty. Niemała była w tym zasługa Vassilieva, który był motorem napędowym swojego zespołu.

Sytuacja jest jednak dynamiczna i według wiceprezes zarządu Jagiellonii Estończyk będzie mógł zagrać w pierwszej rundzie eliminacji – Zgłoszenie Konstantina do poprzedniej edycji Ligi Europy z automatu pozwala na to, aby zgłosić go do pierwszej rundy eliminacji w bieżących rozgrywkach. Nie musi być od razu zgłoszony do rozgrywek Ekstraklasy. Nawet jeżeli jego umowa nie zostałaby przedłużona, będzie mógł zagrać w pierwszym spotkaniu z Dinamo Batumi – powiedziała Agnieszka Syczewska.

fot. jagiellonia.pl

Komentarze


Share this post

Grzegorz Gawin

Młody i zafascynowany futbolem. Miłośnik ligi angielskiej i Manchesteru United. Najlepszy - jak Paweł Zarzeczny :D