Wisła Kraków dalej na zakupach! Ukraiński talent podpisał kontrakt z „Białą Gwiazdą” | PolskaPiłka24.Net

Wisła Kraków dalej na zakupach! Ukraiński talent podpisał kontrakt z „Białą Gwiazdą”

Wisła Kraków w tym sezonie zamierza walczyć o jak najwyższe cele. Głównym z nich jest walka o europejskie puchary. Niektórzy kibice zaczęli nawet myśleć o mistrzostwie. Są ku temu podstawy patrząc na ofensywę transferową Krakowian.

Po kilku transferach dokonanych przez Wisłę podczas okienka transferowego wydawało się, że kadra zespołu jest już uzupełniona i zamknięta. Nic jednak z tego. Zespół spod Wawelu dokonał 2 kolejnych wzmocnień! Tymi zawodnikami są 29 – letni Hiszpan Victor Perez oraz wielki ukraiński talent 20 – letni Denys Bałaniuk. Obaj są ofensywnymi zawodnikami.

Peraz związał się z zespołem rocznym kontraktem z opcją przedłużenia o kolejny rok. Występuje na pozycji ofensywnego pomocnika ale nie stroni również od zadań w defensywie. „Urodził się w Albacete, ale znany jest głównie z występów w barwach Levante, czy Realu Valladolid. Łącznie rozegrał blisko 50 meczów w La Liga, w których 5-krotnie pokonywał bramkarzy rywali. ” – informuje nas strona krakowskiej Wisły. Zawodnik może również pochwalić się spora liczbą spotkań na zapleczu Primera División, gdzie rozegrał 134 spotkania. Ostatnie 2 sezony spędził w Cordóbie i AD Alcorcón. Peraz zna się co ciekawe z innym zawodnikiem Wisły Ivanem Gonzalezem, z  którym miał okazję już występować. Przez Transfermarkt jest wyceniany na 600 tysięcy euro.

Bałaniuk natomiast jest napastnikiem. W kręgu zainteresowań Wisły był już kilka tygodni temu, lecz dopiero teraz udało się osiągnąć porozumienie. Został zakontraktowany jako wolny zawodnik, gdyż po ostatnim sezonie rozstał się z Dnipro Dniepropetrowsk. Krakowanie będą jednak musieli zapłacić ekwiwalent za wyszkolenie. W poprzednim sezonie na ligowych boiskach rozegrał 27 spotkań zdobywając w nich 4 gole i zaliczając 1 asystę. Rozegrał również 6 spotkań w Pucharze Ukrainy strzelając 1 bramkę. Nowy nabytek Białej Gwiazdy był też powoływany do dorosłej reprezentacji Ukrainy ale nie zdołał jeszcze zadebiutować. W reprezentacjach młodzieżowych zaliczył 7 występów. Według serwisu Transfermarkt wyceniany jest na 500 tysięcy euro.

Komentarze


Share this post