Wisła Płock remisuje z Piastem | PolskaPiłka24.Net

Wisła Płock remisuje z Piastem

W spotkaniu 17 kolejki Lotto Ekstraklasy, przedostatnia w ligowej tabeli przed tą serią gier Wisła Płock zremisowała na swoim stadionie z zajmującym trzynaste miejsce Piastem Gliwice 0:0.

Już w 75 sekundzie gospodarze mogli prowadzić, gdy na uderzenie z przewrotki zdecydował się Piotr Wlazło, ale piłka przeszła nad poprzeczką. W 9 minucie minimalnie chybił Gerard Badia. Emocji w tym meczu było jak na lekarstwo i na kolejną ciekawą akcję czekaliśmy do 26 minuty, lecz strzał Jose Kante był niezbyt dokładny. 120 sekund później odnotowaliśmy pierwszą celną próbę w wykonaniu Tomasza Mokwy. W 38 minucie o dużym szczęściu mogli mówić gliwiczanie, kiedy Arkadiusz Reca trafił z kilku metrów w poprzeczkę. Do przerwy beniaminek z Płocka remisował z wicemistrzem Polski 0:0.

Na początku drugiej połowy z rzutu wolnego uderzał Cezary Stefańczyk, lecz przeniósł futbolówkę nad bramką. W 57 minucie Dimitar Iliev oddał próbę z dystansu, która poszybowała obok słupka. Po upływie drugiego kwadransu nieznacznie pomylił się Arkadiusz Reca. W 68 minucie Saša Żivec uderzył wprost Seweryna Kiełpina. Niespełna kwadrans przed końcem chybił Saša Żivec. W 81 minucie Radosław Murawski zmusił do interwencji golkipera Wisły. Po chwili kapitalnie wybronił strzał Dominika Kuna, Jakub Szmatuła. W końcówce obok słupka uderzył Martin Bukata.

Wisła Płock – Piast Gliwice 0:0

Wisła: Seweryn Kiełpin – Patryk Stępiński, Tomislav Bożić, Bartłomiej Sielewski, Cezary Stefańczyk – Maksymilian Rogalski, Piotr Wlazło, Sergiej Krivets, Dimitar Iliev (86. Emil Drozdowicz), Arkadiusz Reca (78. Dominik Kun) – Jose Kante

Piast: Jakub Szmatuła – Hebert, Aleksandar Sedlar, Marcin Pietrowski, Tomasz Mokwa – Radosław Murawski, Martin Bukata, Patrik Mraz (72. Paweł Moskwik), Gerard Badia (83. Michał Masłowski), Bartosz Szeliga (63. Saša Żivec) – Maciej Jankowski

Żółte kartki: Tomislav Bożić – Aleksandar Sedlar, Tomasz Mokwa, Radosław Murawski

Sędziował: Bartosz Frankowski (Toruń)