Ekstraklasa. Wisła Płock wypunktowała Cracovię. To koniec Michała Probierza?

W meczu zamykającym 10 kolejkę Lotto Ekstraklasy, Cracovia rywalizowała przy Kałuży z Wisłą Płock.

Już w 5 minucie goście mieli pierwszą sytuację, ale próba z dystansu w wykonaniu Damiana Szymańskiego trafiła wprost Seweryna Kiełpina. W 15 minucie Krzysztof Piątek zaliczył niesamowite pudło będąc oko w oko z Sewerynem Kiełpinem. W 20 minucie Adam Deja uderzył za pola karnego obok bramki. W 27 minucie Grzegorz Sandomierski świetnie obronił strzał Arkadiusza Recy. W 37 minucie golkiper gospodarzy musiał interweniować, po próbach Giorgiego Merebashvili’ego i Mateusza Piątkowskiego. Do przerwy w Krakowie był bezbramkowy remis.

Na początku drugiej połowy dobrze spisał się Seweryn Kiełpin, po uderzeniu Javiego Hernandeza. W 49 minucie Wisła Płock objęła prowadzenie. Konrad Michalak idealnie wycofał piłkę na siódmy metr, a tam Nico Varela precyzyjnym strzałem pokonał Grzegorza Sandomierskiego. W 56 minucie nie dał się zaskoczyć Seweryn Kiełpin, po próbie Sergeia Zenjova. W 70 minucie był remis 1:1, gdy do wyrównania doprowadził Javi Hernandez. Radość miejscowych kibiców trwała zaledwie 9 minut, ponieważ bramkę na 1:2 zdobył Giorgi Merebashvili, po nie najlepszej interwencji Grzegorza Sandomierskiego. W 89 minucie kropkę nad ,,i” postawił Dominik Furman.

Cracovia pozostaje na ostatnim miejscu w tabeli z dorobkiem sześciu punktów, a Wisła Płock ma ich czternaście i pozostaje na jedenastej lokacie.

Cracovia – Wisła Płock 1:3 (0:0)

0:1 Nico Varela (49)

1:1 Javi Hernandez (70)

1:2 Giorgi Merebashvili (79)

1:3 Dominik Furman (89)

Cracovia: Grzegorz Sandomierski – Jakub Wójcicki, Michal Siplak, Piotr Malarczyk (35. Piotr Malarczyk), Matic Fink – Miroslav Covilo, Javi Hernandez, Jaroslav Mihalik (63. Mateusz Wdowiak), Adam Deja, Sergei Zenjov – Krzysztof Piątek

Wisła: Seweryn Kiełpin – Arkadiusz Reca, Bartłomiej Sielewski, Igor Łasicki, Cezary Stefańczyk – Damian Szymański, Dominik Furman, Giorgi Merebashvili, Konrad Michalak (77. Patryk Stępiński), Nico Varela (82. Jose Kante) – Mateusz Piątkowski (90. Damian Rasak)

Żółte kartki: Piotr Malarczyk, Krzysztof Piątek – Jose Kante