Wisła rozpoczyna ofensywę transferową. W Krakowie chcą aż 6 Hiszpanów! | PolskaPiłka24.Net

Wisła rozpoczyna ofensywę transferową. W Krakowie chcą aż 6 Hiszpanów!

Ze względu na to, że do rozpoczęcia przygotowań do nowego sezonu zostało już tylko kilkanaście dni coraz więcej klubów z Lotto Ekstraklasy zagęszcza swoje działania na rynku transferowym. Swoje ruchy zaktywizowali również działacze Wisły Kraków, którzy wcześniej pozyskali 23-letniego chorwackiego obrońcę – Zorana Arsencia z zespołu NK Osijek, a teraz złożyli oferty na zakup kolejnych piłkarzy.

Według ujawnionych wczoraj informacji szefowie Wisły Kraków wysłali oferty na aż sześciu graczy z Półwyspu Iberyjskiego. Mówi się, że krakowianie złożyli propozycję na pozyskanie bramkarza, obrońcy, pomocnika i aż trzech napastników. Nowi zawodnicy mieliby zastąpić piłkarzy, których Wisła pozbyła się po zakończeniu minionego sezonu – Michała Buchalika, Michała Miśkiewicza, Łukasza Załuskę, Alana Urygę, Cristiana Echavarrię oraz Mateusza Zacharę.

Obecnie w szeregach Wisły Kraków Hiszpanów jest trzech. Trener Kiko Ramirez oraz dwójka piłkarzy – Ivan Gonzalez i Pol Llonch. Co ciekawe zarówno Gonzalez, jak i Llonch okazali się wartościowymi wzmocnieniami „Białej Gwiazdy”, które w znacznej mierze przyczyniły się do awansu do grupy mistrzowskiej i wyciągnięcia drużyny z dołka. Gonzalez ściągnięty do Polski z AD Alcorcon zanotował 16 występów, w których zdobył jedną bramkę, tyle samo spotkań w barwach Wiślaków rozegrał sprowadzony z Girony Llonch.

Komentarze


Share this post

Bartosz Rzemiński

Redaktor naczelny portalu Polska Piłka 24 NET.