Włoskie media ostro o Zielińskim!

W pierwszej kolejce Ligi Mistrzów Szachtar Donieck podejmował na własnym stadionie drużynę Napoli. W ekipie prowadzonej przez Maurizio Sarriego w pierwszym składzie znalazło się dwóch Polaków: Arkadiusz Milik oraz Piotr Zieliński. Mecz zakończył się zwycięstwem gospodarzy 2:1, a honorową bramkę dla Azzurich strzelił z rzutu karnego-Milik. Występ 23-letniego napastnika można uznać za poprawny, natomiast nie możemy tego samego powiedzieć o Zielińskim. Był on jednym z najsłabszych zawodników w swojej drużynie i włoskie media w ostrych słowach komentowały jego grę.

Pierwszy raz od dłuższego czasu dwóch naszych reprezentantów zagrało od pierwszej minuty. Była więc to bardzo dobra okazja, aby zaprezentować się na europejskiej arenie w dłuższym wymiarze czasowym. Milik do meczu w Doniecku zagrał zaledwie 15 minut w eliminacyjnym meczu z Niceą, natomiast Zieliński dostał w dwumeczu z Francuzami dwa razy po pół godziny. Swoją szansę zdecydowanie lepiej wykorzystał 23-letni napastnik, który w 72 minucie strzelił kontaktową bramkę dla Napoli. Mógł nawet zostać bohaterem swojej drużyny, ale w 82 minucie nie wykorzystał sytuacji sam na sam z Piatowem. Jeżeli chodzi o Zielińskiego, to zagrał on bardzo słabo. Jedynie czym się „wyróżnił” to tym, że nie przypilnował Taisona przy pierwszej bramce dla ukraińskiego zespołu. 23-letni pomocnik został zmieniony w 66 minucie.

Serwis Tuttomercatoweb.com ocenił występ Polaka na 5”, a gorzej od niego został oceniony tylko bramkarz Pepe Reina (4). „Prawie cały czas był poza grą”-czytamy. Milik został oceniony na 6”. „Walczył, naciskał, ale mógł lepiej się zachować w końcówce spotkania”-piszą dziennikarze.

Serwis Ilnaposlista.it ostro komentuję grę polskiego pomocnika „Zieliński był rozpaczliwy i to była także jego wina. Kibice zauważyli go dopiero wtedy, gdy nie upilnował Taisona przy stracie gola”. Dziennikarze ocenili jego występ na „4,5”, a gorszy od niego był tylko Marek Hamsik, który otrzymał ocenę „4”. Milik dostał „6”, a dziennikarze zauważyli, że był osamotniony w ataku i musiał się cofać do drugiej linii, aby samemu rozegrać piłkę.

Z kolei włoski Eurosport nazwał Zielińskiego „Duchem Charkowa”. Polak otrzymał ocenę „4,5”. „Trener dobrze zrobił, że go zmienił”- dodają dziennikarze Eurosportu. Natomiast Milik według tego serwisu był najlepszy w swoim zespole i został oceniony na „6,5”. „Jego statystyka jest imponująca. Zdobył siedem goli w 10 meczach odkąd gra w Neapolu”- chwalą polskiego napastnika Włoscy dziennikarze.

W drugiej kolejce Ligi Mistrzów Napoli podejmie na własnym boisku Feyenoord Rotterdam (26 września).