Wrocławska masakra! Śląsk demoluje Arkę! | PolskaPiłka24.Net

Wrocławska masakra! Śląsk demoluje Arkę!

W meczu otwierającym 35 kolejkę Lotto Ekstraklasy w grupie spadkowej, Śląsk Wrocław znikautował na własnym boisku Arkę Gdynia!

Zarówno jedna jak i druga drużyna przed spotkaniem miała na koncie, po dwadzieścia punktów.  W dwóch spotkaniach pomiędzy tymi zespołami w tym sezonie dwukrotnie zwyciężała Arka po 2:0.

Już w 6 minucie ładne uderzenie z dystansu oddał Raphael Augusto, ale piłka o centymetry minęła bramkę Pavelsa Steinborsa. W 12 minucie z dystansu spudłował Dariusz Formella. 180 sekund później goście objęli prowadzenie, po trafieniu głową Dawida Sołdeckiego. W 34 minucie był remis. Robert Pich dośrodkował w pole karne, przypadkowo futbolówkę ręką zagrał Ryota Morioka, nie dostrzegł tego sędzia Paweł Gil z Lublina, a do wyrównania doprowadził z bliskiej odległości Mariusz Pawelec. 60 sekund później gospodarze wygrywali 2:1, gdy sytuację sam na sam wykorzystał Robert Pich. W 41 minucie katastrofalny błąd popełnił Krzysztof Sobieraj i bramkę na 3:1 zdobył Kamil Biliński. Przed przerwą gola na 2:3 mógł strzelić Dariusz Formella, lecz jego strzał obronił Mariusz Pawełek.

Na początku drugiej połowy uderzenie Krzysztofa Sobieraja wybił z linii bramkowej Łukasz Madej. W 48 minucie dobrą sytuację zmarnował Rafał Siemaszko. Te niewykorzystane szanse gości zemściły się w 60 minucie, gdy trafienie zanotował Mario Engels. W 74 minucie powinno być 5:1, jednak fatalnie skiksował Kamil Biliński. Później obie drużyny raziły nieskutecznością i ostatecznie Śląsk wygrał z Arką aż 4:1.

Śląsk Wrocław – Arka Gdynia 4:1 (3:1)

0:1 Dawid Sołdecki (15)

1:1 Mariusz Pawelec (34)

2:1 Robert Pich (35)

3:1 Kamil Biliński (41)

4:1 Mario Engels (60)

Śląsk: Mariusz Pawełek – Kamil Dankowski, Piotr Celeban, Mariusz Pawelec, Raphael Augusto (82. Mateusz Lewandowski) – Aleksandar Kovacević (73. Ostoja Stjepanović), Łukasz Madej, Mario Engels, Ryota Morioka, Robert Pich – Kamil Biliński (83. Łukasz Zwoliński)

Arka: Pavels Steinbors – Damian Zbozień, Krzysztof Sobieraj, Dawid Sołdecki, Adam Marciniak – Antoni Łukasiewicz, Yannick Sambea Kakoko, Dominik Hofbauer (46. Marcus da Silva), Mateusz Szwoch (46. Michał Nalepa), Dariusz Formella – Rafał Siemaszko (74. Luka Zarandia)

Żółte kartki: Kamil Dankowski – Dominik Hofbauer, Dawid Sołdecki, Adam Marciniak, Michał Nalepa, Krzysztof Sobieraj