Wysokie zwycięstwo AS Monaco i asysta Kamila Glika! | PolskaPiłka24.Net

Wysokie zwycięstwo AS Monaco i asysta Kamila Glika!

W meczu 2. kolejki francuskiej Ligue 1 Dijon FCO przegrało u siebie z AS Monaco 1:4. W składzie głównym gości znalazł się oczywiście Kamil Glik, który zanotował asystę przy golu otwierającym wynik spotkania.

Monaco mecz rozpoczęło od ostrego ataku i zdobyło bramkę już w 3. minucie gry. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego walkę w powietrzu wygrał Glik i zagrał ją do Falcao, który strzałem z bliskiej odległości pokonał bramkarza gospodarzy.

Drużyna reprezentanta Polski poszła za ciosem i w 25. minucie podwyższyła swoje prowadzenie, tym razem piłkę w siatce umieścił Jemerson. Rozpędzone Monaco wciąż nie zwalniało tempa i w 37. minucie zdobyło już trzecią bramkę której strzelcem był rozgrywający świetny mecz Falcao.

Na krótko przed gwizdkiem kończącym pierwszą połowę gospodarze wreszcie odpowiedzieli na ataki Glika i spółki i zdobyli bramkę kontaktową. Po podaniu z głębi pola Said znalazł się sam na sam z bramkarzem i strzałem miedzy nogi umieścił futbolówkę w siatce.

Przyjezdni chcąc przypieczętować swoje zwycięstwo rozpoczęli drugą połowę, podobnie jak pierwszą od ataku. W 48. minucie blisko zdobycia gola był Glik, jednak piłka po jego uderzeniu pechowo minęła bramkę. Chwilę później więcej szczęścia miał Falcao, który wykorzystał podanie od Lemara i strzałem z główki zdobył swoją trzecią bramkę w tym spotkaniu i ustalił wynik na 1:4.

Bramki: 3′, 37′ 50′ Falcao, 25′ Jemerson, 43′ Said.

Żółte kartki: 62′ Moutinho, 66′ Sidibe.

Składy:

Dijon FCO: Baptiste Reynet – Adam Lang (54′ Oussama Haddadi), Cedric Yambere, Cedric Verrault, Valentin Rosier (56′ Fouad Chafik), Arnold Bouka Moutou, Romain Amalfitano, Chang-Hoon Kwon, Jordan Marie, Naim Sliti, Wesley Said (72′ Frederic Sammaritano)

AS Monaco: Danijel Subasić – Djibril Sidibe, Kamil Glik, Jemerson, Jorge, Rony Lopes (65′ Youri Tielemans), Fabinho, Joao Moutinho, Thomas Lemar, Radamel Falcao (80′ Guido Carrillo), Adama Diakhaby (83′ Gil Bastiao Dias).