Zagłębie demoluje Wisłę Kraków w hicie kolejki | PolskaPiłka24.Net

Zagłębie demoluje Wisłę Kraków w hicie kolejki

W meczu na szczycie zarazem ostatnim 6 kolejki Lotto Ekstraklasy, Zagłębie Lubin rywalizowało z Wisłą Kraków.

Obie drużyny bardzo dobrze weszli w sezon. Piłkarze Piotra Stokowca jeszcze nie przegrali w tych rozgrywkach wygrywając trzy spotkania i dwa zremisowali. Natomiast zawodnicy Kiko Ramireza czterokrotnie zwyciężali i odnieśli jedną porażkę w Zabrzu z Górnikiem 2:3.

Już na początku spotkania gospodarze stworzyli sobie pierwszą sytuację, gdy Arkadiusz Wóźniak uderzył obok bramki. W 6 minucie Zagłębie objęło prowadzenie. Filip Starzyński podał do Jarosława Jacha, a ten pewnym strzałem pokonał Michała Buchalika. 120 sekund później powinien być remis, ponieważ Vullnet Basha trafił w poprzeczkę. W 21 minucie dobrą próbę Ze Manuela obronił Martina Polacka. Po upływie drugiego kwadransa meczu, Ivan Gonzalez zmusił golkipera miejscowych do interwencji. W 40 minucie kapitalną parafą popisał się Michał Buchalik, po uderzeniu z rzutu wolnego w wykonaniu Filipa Starzyńskiego i do przerwy ,,Miedziowi” wygrywali z ,,Białą Gwiazdą” 1:0.

W 50 minucie świetną okazję, po podaniu Filipa Jagiełły zaprzepaścił Filip Starzyński. W odpowiedzi gości próba Villnuta Bashy została wybroniona przez Martina Polacka. W 57 minucie gracze Piotra Stokowca podwyższyli prowadzenie, gdy Jarosław Kubicki zagrał do Jakuba Świerczoka, a ten nie dał najmniejszych szans Michałowi Buchalikowi. W 70 minucie dogodnej okazji nie wykorzystał Carlitos. Ostatnie słowo w tym meczu należało do miejscowych, kiedy to wynik na 3:0 ustalił Adam Buksa.

Zagłębie jest liderem z dorobkiem czternastu punktów i ma punkt przewagi nad Jagiellonią i dwa nad dzisiejszym rywalem.

Zagłębie Lubin – Wisła Kraków 3:0 (1:0)

1:0 Jarosław Jach (6)

2:0 Jakub Świerczok (57)

3:0 Adam Buksa

Zagłębie: Polacek – Czerwiński, Guldan, Jach, Dziwniel – Kopacz, Jagiełło, Kubicki – Starzyński, Woźniak, Świerczok.

Wisła: Buchalik – Arsenić, González, Sadlok, Cywka – Basha, Llonch, Małecki, Boguski – Zé Manuel da Silva Oliveira, Carlitos.

Zółte kartki: Starzyński – Lloch

Sędziował: Krzysztof Jakubik (Siedlce)