Zaskakujący kierunek transferu Jakuba Błaszczykowskiego! | PolskaPiłka24.Net

Zaskakujący kierunek transferu Jakuba Błaszczykowskiego!

Od dłuższego czasu mówi się o tym, że Jakub Błaszczykowski podczas letniego okna transferowego opuści zespół Wolfsburga. Polski skrzydłowy nie wypracował sobie stałego miejsca w pierwszym składzie „Wilków”, dlatego zarówno zawodnikowi jak i włodarzom klubu na rękę będzie rozstanie.

Zaraz po tym jak pojawiły się pierwsze informacje o możliwej zmianie barw klubowych przez Jakuba Błaszczykowskiego, media zaczęły przeganiać się w podawaniu rewelacji odnośnie kolejnego kroku w karierze Kuby. Bardzo wiele spekulacji pojawiło się na temat ewentualnego powrotu 31-latka do Ekstraklasy, w kontekście której przewijały się dwa kluby – Legia Warszawa i Wisła Kraków.

Jak poinformował jednak Maciej Iwański, kierunek transferu Błaszczykowskiego ma być zupełnie inny, ponieważ zamierza on opuścić Europę. Reprezentant Polski ma bowiem zostać nowym zawodnikiem amerykańskiego Chicago Fire, gdzie będzie mógł grać m.in. z byłym napastnikiem Legii Warszawa – Nemanją Nikoliciem, czy byłym pomocnikiem Bayernu Monachium i Manchesteru United – Bastianem Schweinsteigerem.

Kuba Błaszczykowski ofertę z Chicago miał już rok temu, gdy definitywnie żegnał się z Borussią Dortmund. Wtedy jednak, odrzucił ją na rzecz Wolfsburga, teraz tak atrakcyjnych ofert z klubów Starego Kontynentu brakuje, możliwe więc, że zawodnik urodzony w Truskolasach przeniesie się do Stanów Zjednoczonych i zagra w Major League Soccer.

Komentarze


Share this post

Bartosz Rzemiński

Redaktor naczelny portalu Polska Piłka 24 NET.